ATANOX – Stacja Uzdatniania Powietrza

Przeznaczenie systemu

Atmosferyczne Filtratory Antysmogowe  ATANOX są przeznaczone do oczyszczania powietrza atmosferycznego poprzez filtracje lotnych zanieczyszczeń cywilizacyjnych, w szczególności spalin pochodzenia mechanicznego (silniki napędowe samochodów, pociągów, samolotów, statków) oraz gazów i dymów przemysłowych pochodzących z kominów i kolektorów uwalnianych do powietrza atmosferycznego zwanych smogiem.

SKUTECZNOŚĆ SYSTEMU

Przeprowadzone ekspertyzy i badania cząstek smogu osadzonych na filtratorze AFA3000 potwierdzają skuteczność filtracji w zależności od napylenia nanowłóknem ATANOX ze sprawnością w przedziale 63 – 90% wychwyconych cząstek stałych PM10 oraz cząstek stałych z zakresu PM0,3 ze sprawnością na poziomie 45% przy spadku ciśnienia na poziomie 23 Pa. W celu uzyskania dostępu do wyników badań prosimy o kontakt osobisty.

Dlaczego nanotechnologia?

W procesie odpylania gazów filtracja wgłębna prowadzona na warstwach włókninowych stanowi ostatni etap w procesie oczyszczania ze względu na swoją wysoką sprawność względem cząstek o małych średnicach przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo małych gabarytów urządzeń przez odpowiednie upakowanie dużej ilości powierzchni filtracyjnej w objętości aparatu.

skutecznośc i korzysći systemu

W przypadku najbardziej niekorzystnym z punktu widzenia jakości powietrza, czyli braku wiatru, za zasięg działania urządzenia odpowiedzialna jest wartość strumienia powietrza wyprowadzanego przez urządzenie na zewnątrz na wysokości 250 cm od linii podłoża(wysokość urządzenia). Strumień ten jest w sztuczny sposób wyrzucany przez dysze wylotowe i rozprzestrzenia się wokół urządzenia. W różnych wersjach wykonania dostępne są urządzenia zapewniające przepływu do 2000 do 12000 m3/h, zapewnia to zasięg działania urządzenia do…


Filtrator ATANOX został zgłoszony jako wzór użytkowy do Urzędu Patentowego RP celem ochrony prawnej.

CENA I FINANSOWANIE

Czym jest ATANOX Financial Service (AFS)?

Oferta finansowania urządzeń ATANOX to produkt przeznaczony dla urzędów Miast i Gmin, obiektów hotelowych,  szkół i przedszkoli, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania i obsługę na najwyższym poziomie. Specjalnie dla nich Agencja przygotowało atrakcyjną ofertę finansowania urządzeń

Filtrator ATANOX wykonany dla firmy ONDE SA – Toruń, maj 2021 r.

Przykładowy zasięg działania filtratora ATANOX

REALIZACJE

Pierwsza instalacja w Polsce – Filtrator ATANOX już pracuje we Włocławku. styczeń 2021
Pionierski projekt instalacji naszego filtratora na ulicy o przepustowości 14 000 samochodów.

Kolejne wdrożenie Filtratora ATANOX wystartowało na południu Polski
Wdrożenie urządzenia nastąpiło w samym środku sezonu grzewczego- luty 2021.

Brawo Grudziądz – nie zwalniamy tempa ! -pierwszy w Mieście Filtrator ATANOX poprawia jakość powietrza Mieszkańców. Pierwszy w mieście filtrator antysmogowy stanał w Grudziądzu w reprezentacyjnym miejscu.

W samym centrum Miasta zainstalowaliśmy filtrator ATANOX Główny plac Miasta to miejsce pracy kolejnej naszej instalacji. Jest to inna od pozostałych instalacja. Zastosowano urządzenie o większej skuteczności filtracji i optymalnych parametrach wydajności.

Masz pytania? Potrzebujesz ofertę?

    Podaj numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 10 min (w dni robocze między 8:00 - 16:00)